HABERİN
 • Resimleri
 • Yayıncı Meslek Birlikleri Temsilcileri Sayın Cumhurbaşkanı'mızı Ziyaret Etti.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Yayıncıları Huber Köşkü’nde Kabul Etti.

   

  Ders ve Kültür Kitapları Yayıncıları Meslek Birliği ( DEKMEB), Yayımcı Meslek Birlikleri Federasyonu (YAYFED), Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği (TBYM) ve Basın Yayın Birliği (BYB) temsilcileri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bir ziyaret gerçekleştirdiler.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, DEKMEB Başkanı Murat Köse’yi, TBYM Başkanı Alpaslan Durmuş’u, YAYFED Başkanı Hasan Hüseyin Doğru’yu ve BYB Derneği Başkanı Münir Üstün’ü kabul ettiği Sarıyer Huber Köşkü’nde 15 Temmuz’da yaşanan  FETÖ/PDY darbe girişimi konuşuldu.


  15 Temmuz FETÖ/PDY darbe girişimi sonrası ülkesinin, milletinin, bağımsızlığın yanında  ve darbelerin karşısında yer alan kurumların Türkiye'yi daha güçlü kıldığına dikkat çeken Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, olayların tarihe mal edilmesinde yayın dünyasının önemine vurgu yaptı.

   

  Darbe girişiminin edebiyatın bütün alanlarındaki metinlerle kayda geçmesinin yayın dünyasının önünde bir ödev olduğuna dikkat çeken Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, yayın dünyasının temsilcilerinin gerçekleştirdikleri ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.  Oldukça samimi bir ortamda gerçekleştirilen ziyarette kısa bir tanışma sonrası ilk sözü alan DEKMEB Başkanı Murat Köse, sektör temsilcilerini kabulü dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkürlerini sundu.

   

  Daha sonra söz alan YAYFED Başkanı Hasan Hüseyin Doğru, YAYFED’in işlevi ve işleyişi hususunda da kısa bir bilgi verdi.


  TBYM Başkanı Alpaslan Durmuş da öncelikli olarak kendilerini kabul etmesinden dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkürlerini ve saygılarını sundu.

  Başkan Durmuş konuşmasında Birlik hakkında kısa bir bilgi vererek “başta korsanla mücadele olmak üzere toplumda telif bilincinin yaygınlaştırılmasını sağlamak, yayıncıların gelişmesi, kurumsallaşmasını sağlamak ve önündeki engelleri kaldırmak için çeşitli faaliyetler ve çalışmalar yapmaktayız” dedi.
  Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği’nin 390’a yakın üyesi ile birlikte en çok üyeye sahip bir meslek birliği olduğuna dikkat çeken Başkan Alpaslan Durmuş, üyelerin ihtiyaç ve beklentilerine cevap verebilen, haklarını koruyan ve toplumda telif bilincinin gelişmesinde etkin bir rol alan bir kuruluş olduğunu kaydetti.


  DEKMEB Başkanı Murat Köse ve BYB Derneği Başkanı Münir Üstün yaptıkları konuşmalarda geçmiş olsun dileklerini ileterek yayın dünyasının üzerine düşeni yerine getirmek için her daim çalıştığı gibi bundan sonra da çalışmalarına devam edeceğini, 15 Temmuz  FETÖ/PDY darbe girişiminin yayınlanacak güncel kitaplar, hatıratlar, hikayeler, tiyatro metinleri, araştırma kitapları, çizgi romanlar ve şiir kitaplarıyla unutturulmayacağını ifade ettiler.  TBYM Yönetim Kurulu Üyesi Tayfur Esen, Muhammed Çiftçi, Ertuğrul Alpay, İlhan Gündoğdu, BYB Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Karagüllüoğlu, Emrah Kısakürek ve Melike Günyüz’ün de katıldığı ziyaret karşılıklı iyi temenniler sonrası çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.