HABERİN
Resmi ve videosu bulunamadı!

2019-2020 yılı Taslak Ders Kitapları Başvuruları

Üyelerimizin Dikkatine: Taslak Ders Kitapları Hk.

2019 (1. - II. Dönem) ve 2020 (I. Dönem) yıllarına ait taslak ders kitabı başvurularının ilgi Bakan Oluruna istinaden yapılması planlanmaktadır. Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda ders çeşit ve/veya saatlerinin azaltılmasına yönelik sürdürülen çalışmalar nedeniyle bazı derslere ait ders kitaplarının yeniden yazılmasını gerektiren eğitim öğretim programı değişiklikleri söz konusudur.

*   Bu çerçevede ders kitapları, eğitim araçları ve elektronik içeriklere ilişkin yeni yönetmelik hazırlıkları devam etmektedir.

*   Bakanlığımız 2019-2023 stratejik planında yer alan e-müfredat sisteminin yerine ikame edilecek yeni kitap İnceleme ve değerlendirme yazılımı teknik altyapısı ve veri tabanının tamamlanması çalışmaları sürmektedir.

*   Okutulması devam eden ve 2020-2021 eğitim öğretim yılında tüm dersler için Tebliğler Dergisinde onaylanmış ders kitabı ve eğitim araçları mevcut olduğundan ders kitabı ihtiyacı bulunmamaktadır.

 

Bütün bu gerekçelerle ilgi (b) Bakan Oluruna istinaden 2019 yılı (l ve II. Dönem) ile 2020/1. dönem taslak kitap başvuru dönemlerinin ertelenerek başvuru takviminin 2020 yılı Haziran ayı içerisinde alınacak Kurul kararıyla belirlenmesi düşünülmektedir