DEKMEB
Başkanlarımız Korsan Yayınla MücadeleHakkımızdaBaşkan'ın MesajıTüzük

BaşkanlarımızKurucu Yönetim Kurulu Başkanı Murat Köse ;       

1968 Yılında Mamak’ta doğdu. Aslen Ankara Şereflikoçhisar’lı. İlkokul, Ortaokul ve Liseyi Mamak Abidinpaşa’da tamamladı. 


Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği Bölümünde Lisans Eğitimini,  yüksek lisansını Selçuk  Üniversitesi Siyaset Bilimi alanında “Başkanlık Sistemi” çalışmasıyla tamamladı.


Doktora öğrenimini Ankara, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde “Kent Sosyolojisi ve Kentsel Dönüşüm” alanında sürdürüyor.


Eğitim Sektöründe, 1993 yılında Öğretmen, Yazar, Dershaneci ve Yayıncı olarak başladığı iş hayatına, Yönetim Kurulu Başkanı ve kurucu olarak iki farklı kolejde devam etmektedir.


2013-2018 Yılları arası Ders ve Kültür Kitapları Yayıncıları ve Telif Hakları ve Lisanslama Meslek Birliğinin (DEKMEB) Yönetim Kurulu Başkanı olarak  görev yapan Murat Köse, Yönetim Kurulu Üyesi ve Ankara İlçesi Mamak Belediye Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

 

 Evli, İki Çocuk Babası olan Köse; İngilizce Biliyor.

Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altundal ;

1964 Düzce doğumlu olan Altundal, İlkokul, ortaokul ve liseyi Bolu’da  bitirdi. 1985 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler fakültesinden mezun olduktan hemen sonra 1993 yılına kadar  özel sektörde çalıştı.


1993-1999 yılları arasında Afyon Kocatepe Üniversitesinde önce Araştırma Görevliliği, sonra Öğretim Görevliliği yaptı. Bu süre zarfında Yüksek Lisansını İşletme Anabilim  dalında ‘’Kobilerin Finansman Sorunları'' konusunda kaleme aldı.


Daha sonra bir yıl Bolu izzent Baysal Üniversitesinede Öğretim Görevlisi olarak akademik hayatında önemli bir yer edindi.


2000 yılından beri Açı Yayınları Yönetim Kurulu üyesi ve 2013-2018 DEKMEB Yönetim Kurulu Üyesi  olarak görev almakta olan Mustafa Altundal, Kasım 2018 itibari  ile Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam etmektedir.


 Evli ve beş çocuk babasıdır.